november, 2019

08nov(nov 8)19:0011(nov 11)16:00KTW Fashion Week

Event Details

Drugiej edycji KTW Fashion Week towarzyszy myśl przewodnia “Millennials vs. Mentors”. Chcemy oprzeć ją na dialogu uznanych projektantów i ekspertów świata mody, o ugruntowanej pozycji, z nowymi, młodymi talentami. Od 5-7 lat na polskim rynku nie pojawił się żaden projektant, który wszedłby na arenę polskiej mody, z pokazami chociażby.

Chcemy, żeby podczas KTW Fashion Week pokazy uznanych projektantów supportowali młodzi.

Chcemy także poruszyć ostatnio bardzo gorący temat Millennialsów – nie tylko jako młodych konsumentów, ale także narybku, który będzie wchodził do branży i zasilał jej szeregi. Jak z nimi rozmawiać i jak do nich dotrzeć?

Chcemy też, aby to wydarzenie stwarzało młodym możliwości nauczenia się zawodu w branży mody w praktyce. Dlatego podejmujemy współpracę z polskimi szkołami mody, m.in.: ViaModa, SAPU.
Podczas KTW Fashion Week dyplomanci szkół pokażą swoje kolekcje, a wolontariusze z ww. szkół będą pracować na backstge’u, przy rozsadzaniu gości, przy produkcji, w showroomach.

Młodzi projektanci będą mieli okazje zostać docenieni przez dziennikarzy i krytyków mody, którzy wybiorą wyjątkową kolekcję do prezentacji na pokazach wieczornych KTW Fashion Week.

Powyższy opis jest cytatem oryginalnego opisu organizatora. 

more

Time

8 (Friday) 19:00 - 11 (Monday) 16:00

Location

Fabryka Porcelany

Porcelanowa 23, Katowice