Sposób Na Piękne Włosy w 3 Krokach!

Reklamy w telewizji bezustannie przytłaczają wizerunkiem kobiet, których włosy piękną falą spływają na ramiona. A potem dowiadujesz się, że nie możesz osiągnąć takiego efektu bez tego czy tamtego produktu. Albo bez bardzo drogiej prostownicy z nakładką, dzięki której włosy są odżywione i nie elektryzują się. W każdej reklamie tkwi ziarno prawdy – jednak efekt pięknych włosów możesz uzyskać dużo prościej i taniej. Poniżej w trzech prostych krokach dowiesz się jak to zrobić.

piękne włosy 1 1 włosy

1. Zwróć uwagę na skład szamponu do włosów. 

 Wiele szamponów dostępnych na rynku przyciąga nas ładnym opakowaniem, zapachem i cudownymi właściwościami.  Co powinno jednak bardziej nas interesować, to jego skład. Odwróć opakowanie i spójrz na etykietę. Jeśli zauważysz tam nazwę SLS – Sodium Lauryl Sulfate lub Sodium Laureth Sulfate: odłóż produkt na półkę. Są to pianotwórcze detergenty, które działają na skórę drażniąco. Przenikają także do naszego organizmu gdzie się składują. Przesuszają włosy, osłabiają je i mogą przyczynić się do ich wypadania (tak było w moim przypadku).

Często stosowane mogą mieć działanie rakotwórcze. Żeby ich uniknąć, wybierz produkty dla dzieci – są one delikatne, a myją i pielęgnują włosy równie dobrze. Jeśli jednak wolisz coś  bardziej wyszukanego pod względem zapachu, kilka produktów dla dorosłych także się znajdzie. Z reguły na etykiecie mają zamieszczoną informację że nie zawierają tych substancji. 

piękne włosy 3 1 włosy

 

2. Zrezygnuj z gotowych odżywek dostępnych w sklepie. 

Niezależnie od tego, jak bardzo producent zarzeka się, że jego produkt jest całkowicie naturalny – nigdy nie jest. Na pewno nie w stu procentach. Jest wiele odżywek, które małym kosztem możesz zrobić sama w domu. I nie zajmie Ci to więcej niż 3 minuty. Najprostszą jednak z nich, która nie wymaga żadnego przygotowania – jest nierafinowany olej kokosowy.

Wystarczy że rozgrzejesz go w dłoniach, nałożysz na całą długość włosów oraz na skórę głowy, na następnie owiniesz wszystko folią spożywczą. Przytrzymaj go na włosach ok. 1,5 godziny, a następnie umyj głowę. Być może będziesz musiała nałożyć i spłukać szampon więcej niż raz. Olej jest bardzo tłusty i głęboko wnika we włosy. Jednak warto go stosować.

Wygładza i nawilża włosy oraz nadaje im połysk, pomaga również w zwalczaniu łupieżu ze względu na właściwości grzybobójcze. Procedurę możesz powtarzać raz w tygodniu. 

piękne włosy 4 1 włosy

3. Daj włosom odpocząć od gorąca. 

Wystawiasz swoje włosy codziennie na działanie warunków atmosferycznych. Wszystkie mają na nie jakiś wpływ, z reguły niezbyt korzystny. Dlatego warto dać im odpocząć. Wiele z nas suszy i prostuje włosy. Często nie wyobrażamy sobie bez tego wyjść z domu. Najlepszą opcją było by zaakceptować swoje włosy takimi jakie są.

piękne włosy 2 1 włosy

Czasem jednak jest to nie do przeskoczenia. Jeśli więc prostujesz włosy – odpuść suszenie. Bardzo osłabia włosy i niszczy ich strukturę. Żadne odżywki na to nie pomogą. Zacznij myć włosy wieczorem, zamiast rano przed wyjściem. Włosy wyschną same, a Ty będziesz mogła dłużej pospać. 

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments