Kim jest fashionistka?

Z pozoru oczywiste, jednak niektórzy nadal nie mają pojęcia kim jest fashionistka? Spieszymy z pomocą i staramy się odpowiedzieć na to pytanie w krótkim artykule.

Wraz z rozwojem internetu oraz branży modowej powstało pojęcie “fashionistka”. Niestety często pojęcie to jest kierowane w nieodpowiednie osoby. Fashionistka to nie kobieta kierująca się aktualnymi trendami. Jest to bardziej osoba dla której moda stanowi ważny element życia i sposób na wyrażanie siebie.

Fashionistka Alicepoint

Fashionistka Alicepoint

W wielu przypadkach fashionistki prowadzą swoje blogi i profil Instagram, zbierając wokół siebie mniejsze lub większe społeczności utożsamiające się z autorkami. Dzielą się tam swoimi przemyśleniami na temat nowych kolekcji, pielęgnacji skóry czy paznokci. Pokazują swoje stylizacje i zakupowe zdobycze, które następnie recenzują. Dzięki blogom, fashionistki stają się influencerkami. Wpływają więc na rynek mody i aktualne trendy, które w ten sposób tworzą. Często wraz z blogiem powstaje kanał na portalu YouTube, gdzie w szybki sposób można dotrzeć do wielu odbiorców.

Fashionistka Macademian Girl

Fashionistka Macademian Girl

Gdy społeczność jaką fashionistka zbudowała wokół siebie będzie znacząca i interesująca dla marek, wtedy blog może stać się sposobem na życie. Ponieważ marki chętnie zaczną wysyłać ubrania z swoich nowych kolekcji oczekując recenzji w zamian – jest to tzw barter. Niektóre marki będą wstanie zapłacić od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych za to by pojawić się na blogu fashionistki i jej profilach social media .

Fashionistka Pani Ekscelencja

Fashionistka “Pani Ekscelencja”

Jesteś fashionistką, a może dopiero zaczynasz? Pochwal się swoim blogiem w komentarzu, być może znajdziesz się w naszym następnym artykule 😉

 

 

foto: alicepoint.com , macademiangirl.com , paniekscelencja.com

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments